Alımlar A.Ş.nin temelleri 1952 yılında saygıdeğer büyüğümüz Halil ALIM tarafından atılmıştır. Ticari hayatına Manisa Turgutlu’ da toptancı olarak başlamış, gelişen yıllar içerisinde ikinci kuşağında ticarete dahil olması ile birlikte toptancı üstü firma olarak gelişimini ilerletmiştir.

1996 yılında tamamlanan Turgutlu Organize Sanayi Bölgesindeki 65.000 m2 arazi üzerine kurulu, 10.000 m2 kapalı alana sahip tesislerinde, 30 firmanın Ege Bölge distribütörlüğünü yapan firmamız, gerek lojistik alt yapısı, gerek antrepoları, gerekse başarılı satış ekibi sayesinde bölgenin güçlü distribütör firması haline gelmiştir.

Türkiye ‘de perakende mağazacılığının gelişmesiyle birlikte artan “paket bakliyat” talebini fark eden firmamız, ilk etapta küçük çapta bir bakliyat paketleme tesisi kurmuştur. Ancak hızla gelişen sektör, iyi bir ivme kazanan YUVAM BAKLİYAT ‘a yatırım yapmayı gerekli kılmıştır. Firmamız bu doğrultuda 2003 yılında yatırım atağına geçmiş ve “Avrupa Birliği Uyum Yasaları” çerçevesinde, “Gıda Üretim ve Kalite Güvence Belgelerini” alarak, yıllık 2.000 ton olan üretim kapasitesini 30.000 tona çıkartacak alt yapı yatırımlarını yapmıştır. Modern tesislerine (sorteks) Lazerle Temizleme Makinelerini de ilave ederek, tasarımını yenilediği ambalajları ile birlikte, paketten tencereye girebilecek kalitede ürünleri, Avrupa standartlarına, Türk Kodeksine uygun bir şekilde üretmeye başlamıştır.

Gelişen talepler doğrultusunda YUVAM markası adı altında üretimi yapılan 500gr., 1kg., 2,5kg., 5kg., 10kg., 25kg. ve 50kg. ambalajlarında bakliyat paketleme üretimine, YUVAM ÇAY, YUVAM MAKARNA, YUVAM UN, YUVAM TOZ VE KÜP ŞEKER çeşitlerini de ekleyerek ürün yelpazesi genişletilmiştir. Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgelerinde ciddi anlamda artan pazar payımızı, portföyümüze yeni ürünler ilave ederek büyütmeyi planlıyoruz.

Türkiye’deki bayi ağımızı genişletmeyi ve Avrupa’da var olan bayilerimize yenilerini eklemeyi hedeflemekteyiz.

Saygılarımızla,

Alımlar A.Ş.